Kwadrans cichego czytania

Zapraszamy wszystkich uczniów, tych małych i tych starszych do korzystania z biblioteki szkolnej oraz czytelni.

„Teraz w ogóle nie gadamy – tylko wszyscy tu czytamy” (karta przygotowana na „kwadrans cichego czytania”

Pragniemy drodzy Uczniowie, abyście w czasie oczekiwania na zajęcia lekcyjne, czy autobus szkolny wykorzystali zasoby, jakie oferuje Wam nasza biblioteka, spędzając przy tym czas w ciszy i na odpoczynku.

W bibliotece szkolnej znajdziecie wiele ciekawych książek, które już mają wielu wielbicieli i zwolenników. Na półkach z książkami znajdują się nowości, z których mogą skorzystać uczniowie w każdym wieku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Bajki, baśnie, książki przygodowe, jak również te z dużym poczuciem humoru oraz z dreszczykiem. Możecie też skorzystać z dużego zasobu książek naukowych z różnych dziedzin, które często pomagają Wam w odrabianiu prac domowych i w poszukiwaniu ciekawych informacji na interesujące Was tematy. Nasza biblioteka cały czas się rozwija. Zgodnie z Waszymi potrzebami i zainteresowaniami biblioteka zaopatrywana jest w różnego rodzaju woluminów. Jest również wiele książek, które podarowali nam nasi czytelnicy. Coraz więcej książek znajduje się też na półkach „Uwolniona książka”, które czekają na Wasze zainteresowanie.

W bibliotece obok czytelni, jest dodatkowo utworzony kącik czytelniczy, z którego chętnie korzystają zwłaszcza najmłodsi. Można tu zrelaksować, czytając swoją ulubioną książkę.

Biblioteka szkolna jest naszą wspólną biblioteką, dlatego wspólnie musimy o nią dbać, aby tętniło w niej życie, ale też pragniemy, abyście uczestniczyli w niej również mając swój udział w wyborze jej zasobów. Dlatego zostało stworzone pudełko, gdzie wszyscy czytelnicy będą mogli na specjalnie przygotowanych przez bibliotekarza kartach wrzucać swoje propozycje książek, jakie chcielibyście, aby znalazły się w naszej bibliotece.

Zachęcam wszystkich uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, gdyż oprócz rozrywki i mile spędzonego czasu czytanie książek przynosi wiele różnych korzyści. Między innymi

• Rozwija wyobraźnię, książka nie ogranicza nas do podania nam gotowego obrazu, czy sceny, to nasza wyobraźnia ją kreuje
  • Wyostrza nasz umysł i doskonali pisownię, a także poszerza słownictwo, co jest dużym plusem w czasie nauki w szkole
  • Poprawia koncentrację i umiejętność skupienia się.
  • Stymuluje pracę mózgu
  • Rozwija wrażliwość
  • Poszerza wiedzę i posiada wiele, wiele innych korzyści.

Poza tym jest doskonałym źródłem inspiracji.