Próbna ewakuacja

W trosce o bezpieczeństwo i beztroski pobyt uczniów w murach szkoły, rokrocznie przeprowadzana jest akcja próbnej ewakuacji. Zadaniem uczniów jest sprawne opuszczenie szkoły, pod opieką nauczycieli. Udaje nam się to bardzo sprawnie i w miarę szybko. Zdziwienie wykazują najmłodsi uczniowie, dla których wciąż wszystko jest nowe, a porzucenie własnych plecaków z ich cenną zawartością wywołuje niepokój. Po wyjaśnieniu celowości działania wszyscy ze zrozumieniem poddają się temu procesowi. Zawsze z jednakową nadzieją, że na tych beztroskich próbach los pozwoli nam poprzestać.