Projekt “Mały Mistrz”

Uczniowie klasy I a uczestniczą w projekcie „Mały Mistrz”.

Uczniowie klasy I a uczestniczą w projekcie „Mały Mistrz”. Głównymi celami projektu są:

• poprawienie stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów;
  • promowanie nowych, ciekawych, atrakcyjnych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;
  • monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów;
  • zachęcanie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej uczniów.

Dzieci bardzo chętnie uczęszczają w zajęciach prowadzonych przez pana Macieja Ścigę. Podejmują wyznaczone zadania, aby otrzymać nową sprawność.

Uczniowie zdobyli już sprawność lekkoatlety- nabyli umiejętności związane z biegami, skokami i rzutami. Uczestniczyli w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw.

Zdobyli sprawność pływaka- wodnika. Zajęcia na basenie odbywają się dwa razy w tygodniu. Dzieci uczą się pływać pod czujnym okiem instruktorów. Mają do dyspozycji deski, makarony i inne przybory. W klasie są już uczniowie, którzy pływają na dużym basenie i biorą udział w zawodach pływackich.

Po otrzymaniu każdej sprawności uczniowie z wielką dumą wklejają je o swoich legitymacji.