Realizacja programu polityki zdrowotnej „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.”

20 listopada w hali sportowej odbyło się spotkanie dr n. med. lek. stom. Moniki Włosowicz z wszystkimi uczniami i nauczycielami szkoły. Tematem zebrania było krótkie omówienie projektu, dzięki któremu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na wyposażenie szkolnego gabinetu stomatologicznego. W Polsce tylko 43 szkoły otrzymały podobne wsparcie. Celem głównym programu jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych oraz działania edukacyjne w zakresie zdrowia jamy ustnej. W gabinecie świadczone będą bezpłatne usługi: przeglądy, lakierowanie, lakowanie i leczenie zębów dzieci i młodzieży do lat 19, zamieszkałych w obwodzie szkoły. Już na początku listopada rodzice i uczniowie otrzymali do wypełnienia ankiety wstępne, których wypełnienie jest konieczne do realizacji projektu. W najbliższym czasie podczas lekcji wychowawczych odbędą się liczne zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat profilaktyki zdrowia jamy ustnej (prezentacje, filmy edukacyjne, pogadanki, dyskusje, foldery informacyjne). Projektem edukacyjnym objęci są też rodzice uczniów, dla których w załączniku jest dołączona prezentacja – zachęcam do zapoznania się z nią. Są tam niezbędne informacje na temat próchnicy, profilaktyki i prawidłowej higieny jamy ustnej.