Rodzic jako ekspert

Na zaproszenie wychowawczyni, do uczniów klasy III b przybył niecodzienny gość- tata Martynki Zaborowskiej, który jest policjantem i pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym jak wygląda praca policjanta, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń. Największym jednak zainteresowaniem cieszyło się opowiadanie o pracy policjanta- przewodnika psa. Pan Janusz Zaborowski opowiedział dzieciom o swoich doświadczeniach i przeżyciach związanych z pracą z psem. O szkoleniach w jakich musi brać udział pies, aby był skuteczny podczas różnych akcji. Na zakończenie spotkania Pan Policjant przypomniał o konieczności noszenia odblasków. Wszyscy uczniowie dostali prezenty- książeczki o zwierzętach, poradniki dla rowerzystów oraz opaski odblaskowe.

Bardzo dziękujemy za spotkanie.