Ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej

3 października 2014 r., piątek, dzień najważniejszy dla pierwszoklasistów, którzy dostąpili zaszczytu pasowania na pełnoprawnego ucznia Zespołu Szkół w Bilczy.

To, że jest to ważny dzień, widać było już od rana – odświętnie ubrani uczniowie i przejęci rodzice z troską poprawiali elementy strojów. Każdą z grup charakteryzował kolor biretów i kokard przypiętych do białych koszul i bluzek. Dzieci z przejęciem oczekiwały na wejście do hali. Wprowadzone przez wychowawczynie: kl. 1 A – Agnieszkę Wirę, kl. 1 B Małgorzatę Molendę i kl. 1C – Ewę Wach – dały popis zdobytych przez miesiąc umiejętności – pięknie zatańczyły, zaśpiewały i odpowiedziały na zadawane przez starszych kolegów pytania. Następnie zostały przez panią dyrektor Urszulę Wróblewską, pasowane na ucznia i otrzymały swój pierwszy ważny dokument tożsamości – legitymację szkolną. Były życzenia i prezenty przekazane przez pana wójta gminy Morawica, Mariana Burasa. Zgodnie z tradycją swoje upominki przekazali młodszym kolegom drugoklasiści i rodzice.

Życzymy najmłodszym wytrwałości w dążeniu do celu i sukcesów w szkolnej karierze