Ślubowanie

Ślubowanie, to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym roku szkolnym takie przeżycie było udziałem uczniów trzech klas. W odświętnych strojach, pod opieką najbliższych, przybyli do szkoły. Dzieci ze swobodą przedstawiły program artystyczny, przygotowany wraz z wychowawczyniami. Tradycyjnie zostały przyjęte do grona uczniów przez panie dyrektor: Urszulę Wróblewską, Marzenę Pucińską i Marię Sarnat, które symbolicznym ołówkiem pasowały każdego na ucznia. Następnie wręczone zostały im legitymacje szkolne. W całej uroczystości uczestniczył wójt gminy Morawica, pan Marian Buras., który przekazał najmłodszym serdeczne życzenia, na całą edukacyjną drogę ich życia oraz przygotowane prezenty, a tych było tego dnia znacznie więcej. Każde z dzieci otrzymało drobiazgi przygotowane przez rodziców i kolegów z klas drugich. Wychowawczynie klas I a – pani Magdalena Ramiączek, I b – pani Teresa Górecka i I c – pani Barbara Bąk, przyjęły z rąk dyrekcji maskotki (Acika, Becika i Cecika), mające służyć ich podopiecznym jako amulet w codziennej pracy. Wszyscy przyłączamy się do życzeń i trzymamy mocno kciuki za powodzenie najmłodszych w szkolnej karierze!