Wizyta przedstawicieli z krajów partnerskich

Od 4 października gościmy w Zespole Szkół w Bilczy, współwykonawców projektu „Comenius” – Partnerskie Projekty Szkół, realizowanym w naszej placówce. Wraz z pedagogami przyjechali do nas uczniowie z: Turcji, Włoch, Francji, Estonii, Hiszpanii, Słowacji.

Aby w pełni móc zaprezentować nasze polskie realia edukacyjne, goście wzięli udział w zajęciach lekcyjnych, i aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu szkoły oraz zawieraniu nowych znajomości z naszą młodzieżą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się szkolna izba regionalna, gdzie za przyzwoleniem jej założycielki, mogli bezpośrednio obejrzeć i dotknąć zgromadzone tam eksponaty.

Kolejną atrakcją był wyjazd do Ośrodka Tradycji Garncarstwa w Chałupkach, gdzie goście obejrzeli wystawę obrazującą dzieje garncarstwa ludowego oraz wzięli udział w warsztatach, podczas których mogli samodzielnie wykonać wymyślone przez siebie prace. Następnie skorzystali z zaproszenia miejscowych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczy, gdzie najmłodsi mieli możliwość przymierzenia stroju strażaka i dokładnego obejrzenia wozu strażackiego.

Taka forma spotkań daje możliwość poznania kultury i tradycji danego regionu, a także pozwala, przede wszystkim naszej młodzieży, wykazać się nie tylko biegłą znajomością języka angielskiego, ale gościnnością i pomysłowością w wypełnieniu czasu wolnego swoim rówieśnikom, którzy zostali zakwaterowani w domach miejscowej młodzieży.