Wycieczka integracyjna klas I

Dnia 16.10.2015r. klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Kozłówki i Lublina. Przed szkołą wszyscy zebrali się około godziny 7:25. Droga do Kozłówki nikomu się nie dłużyła. W autokarze uczestnicy wycieczki śmiali się i żartowali. Po przyjeździe na miejsce, wszyscy udali się do wozowni. Tu podziwiali piękne, zabytkowe powozy, sanie i bryczki. Następnie zwiedzano pałac, który kiedyś należał do rodziny Zamoyskich. Zgromadzonych zachwyciła przepiękna klatka schodowa oraz sypialnie. Przewodniczka w ciekawy sposób opowiadała o każdym miejscu znajdującym się w pałacu. Na koniec wszyscy odwiedzili „Wystawę rzeczy użytku codziennego XX i XXI w”. oraz “Wystawę dzikiej przyrody”.

Po zwiedzaniu Kozłówki, grupa młodzieży pojechała do Lublina, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Patrona naszej szkoły – księdza Piotra Ściegiennego. Jego pamięć uczcili modlitwą. W drogę powrotną uczestnicy wycieczki wyruszyli około godziny 17:00. Wszystkim uczniom bardzo podobała się wycieczka i mają nadzieję, że podobnych wyjazdów będzie więcej.