Wycieczka klas II gimnazjum do Ojcowskiego Parku Narodowego

W dniu 30 maja 2018r, uczniowie klas II gimnazjum z wychowawcami udali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Od samego początku pogoda nam dopisywała, było bardzo ciepło i słonecznie.

Pierwszym celem wycieczki było Muzeum Przyrodnicze. Głos pani Krystyny Czubówny oprowadzał nas po różnych skałach, w których mogliśmy podziwiać roślinność, zwierzęta oraz skały znajdujące się w Parku. Potem zobaczyliśmy film w projekcji 3D, który wyjaśnił kształtowanie Ojcowskiego Parku Narodowego w przeciągu miliardów lat. Następnie zwiedzaliśmy ruiny Zamku Kazimierzowskiego i Jaskinię Łokietka, w której podziwialiśmy piękne i oryginalne nacieki skalne poznając przy okazji ciekawostki przyrodniczo-historyczne. Sama grota zrobiła na nas wielkie wrażenie, dreszczyk emocji wywoływały ciemne i wąskie przejścia, a temperatura wewnątrz wynosiła około -7 stopni Celsjusza, więc było bardzo zimno. Kolejnym punktem był Zamek w Pieskowej Skale – renesansowa rezydencja z arkadowymi krużgankami. Wycieczka zakończyła się pod Maczugą Herkulesa.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale za to w doskonałym humorze i ze wspaniałymi wspomnieniami.