Wyjazd klas trzecich do Geoparku

15 września uczniowie klas 3a, 3b oraz 16 września klasy 3c wraz z wychowawczyniami Dorotą Parzniewską, Zofią Młyńską i Barbarą Węgrzyn wyjechali na wycieczkę do Centrum Geoedukacji znajdującego się w Geoparku Kielce. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzali Galerię Ziemi. Ogromne wrażenie wywarła na uczniach wystawa przestrzenna obrazująca epoki geologiczne naszej planety. Wiele emocji wzbudziła „podróż do wnętrza Ziemi” w Kapsule 5D. Dzięki nowoczesnym technologiom mogliśmy obejrzeć dzieje Ziemi z efektami specjalnymi. Uczniowie wzięli też udział w zajęciach warsztatowych „Szlifowanie okazów geologicznych”. Na koniec każdy z uczestników mógł zabrać do domu oszlifowany własnoręcznie kamień.