Zakończenie projektu BohaterON w Twojej Szkole

Szkoła w Bilczy zakończyła projekt BohaterON w Twojej Szkole. Głównym celem projektu było upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego oraz rozpropagowanie wiedzy na jego temat. W ramach realizowanego projektu wychowawcy przeprowadzili lekcje o tematyce powstańczej oraz akcję pisania kartek do żyjących powstańców. Akcją objęto także klasy I-II. Uczniowie klasy Vc przeprowadzili akcję pisania kartek w sąsiadującym ze szkołą przedszkolu-„Kolorowe Przedszkole”. Do akcji włączono także społeczność lokalną. Rozprowadzano kartki wśród rodziny, sąsiadów a nawet w miejscach pracy rodziców uczniów. Do współpracy zaproszono Gminny Ośrodek Kultury w Morawicy. Pracownicy biblioteki w Morawicy przygotowali do tego celu, specjalną, biało-czerwoną skrzynkę z napisem POCZTA. Najciekawsze i najładniejsze kartki zostały zamieszczone na wystawie upamiętniającej Powstanie Warszawskie. Zebrano 976 kartek, które z pewnością sprawią wielką radość ich adresatom.