20 listopada – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W tym roku przypada 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to najważniejszy dokument dotyczący praw dziecka, ratyfikowany przez prawie wszystkie kraje na świecie. Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. W związku z tym wszyscy uczniowie otrzymali wyjątkowy plan lekcji, a w każdej klasie znajduje się plakat o prawach dziecka i broszura „Twoje prawa”. Wychowawcy przeprowadzą z uczniami zajęcia, na których dzieci dowiedzą się o przysługujących im prawach. Aby podkreślić znaczenie tego dnia, cała szkolna brać ubrała się na niebiesko – kolor UNICEFU.