Spotkanie z mieszkańcami ZOLU

Uczniowie ze szkolnego koła charytatywnego pod opieka pani katechetki Renaty Kot i księdza prefekta Tomasza Wróbla opiekują się mieszkańcami Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Bilczy. Przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego nasze spotkanie miało wyjątkowy charakter.

Uczniowie ze szkolnego koła charytatywnego pod opieka pani katechetki Renaty Kot i księdza prefekta Tomasza Wróbla opiekują się mieszkańcami Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Bilczy. Przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego nasze spotkanie miało wyjątkowy charakter. Wspólne nabożeństwo pasyjne Drogi Krzyżowej, śpiew pieśni wielkopostnych połączyliśmy z bezpośrednim przygotowaniem do obchodów Świat Wielkanocnych. Uczniowie wręczyli pensjonariuszom ZOLU piękne kartki świąteczne samodzielnie wykonane przez uczniów z klas IIA,IIB,IIC. Złożyli życzenia wesołego Alleluja, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz wszelkich łask płynących od Zmartwychwstałego Pana Jezusa Chrystusa. Spotkanie dało starszym ludziom bardzo wiele radości, niektórzy nie kryli lez wzruszenia. Nasze działania na rzecz mieszkańców ZOLU przynoszą obustronna korzyść. Dzieci uczą się wrażliwości na cierpienie innych, empatii, pomocy i przebywania z chorymi, niepełnosprawnymi.