Pierwsza Komunia Święta w parafii pod wezwaniem Świętego Kazimierza w Bilczy – 15 maja 2016 roku

Grupa 65 uczniów z klas trzecich szkoły podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w ofierze Mszy Świętej. W czasie uroczystej Eucharystii celebrowanej przez Księdza Proboszcza Marka Mrugałę dzieci przyjęły do swoich serc Ciało Boże pod postacią Najświętszej Hostii. W intencji dzieci i ich rodziców modliły się całe rodziny i licznie zgromadzeni goście. Oczywiście swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Dyrektor Urszula Wróblewska, Pani Marzena Pucińska, Panie wychowawczynie klas trzecich: Pani Zofia Młyńska, Dorota Parzniewska i Barbara Węgrzyn.Do tego najważniejszego dnia w swoim młodym życiu chrześcijańskim dzieci przygotowały się bardzo sumiennie pod czujnym okiem Pani Katechetki Renaty Kot. Swoją pomocą służyła również Pani Katechetka Ewa Jaros. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców dzieci komunijnych, którzy byli bardzo zaangażowani w przygotowanie uroczystości.