Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja – obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791), ustanowiono w 1919 r. i ponownie w 1990 r. 3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który zwołano w październiku 1788 r.

Dla podkreślenia istoty tego wydarzenia, w miniony piątek, 27 kwietnia, odbyła się, w naszej szkole, uroczysta akademia. Wzięli w niej udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych, przygotowani przez wychowawczynie, panie: Milenę Chmiel, Kamilę Długosz-Szałapską i Grażynę Kosno- Mazur. Dużym wsparciem i świetnie dobranym repertuarem muzycznym wsparł tę grupę szkolny chór i nietuzinkowi wykonawcy poszczególnych utworów, przygotowani przez panią Annę Śluszarz.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Agnieszki Wiry, zdobyli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przeglądów Teatralnych wykonywanych w języku angielskim, ich wysiłek został nagrodzony przez panią dyrektor, Urszulę Wróblewską, odznaczeniami „Na mnie możesz liczyć” – GRATULUJEMY!