Konkurs ortograficzny

Dnia 6. 11. 2019 r. w naszej szkole odbyło się dyktando z okazji Święta Niepodległości. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas siódmych. O wyznaczonej godzinie uczestnicy zebrali się w sali, aby sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności. Tekst dyktanda nawiązywał do wydarzeń dotyczących pierwszych dni po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, trzeba było zatem wykazać się znajomością pisowni wyrażeń i zwrotów związanych z historią naszego kraju. Uczestnicy musieli zaprezentować znajomość właściwego zastosowania reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Głównym celem dyktanda była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiadomości z zakresu nazw własnych związanych z dziejami Polski. Uczestnicy, którzy najlepiej napisali prace zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, które zostały wręczone przez Panią Dyrektor Urszulę Wróblewską podczas akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości. Byli to następujący uczniowie:

1. Michał Palmąka z klasy 7 a za zajęcie I miejsca,
  2. Aleksandra Hajduk z klasy 7 a, która otrzymała II miejsce,
  3. Maciej Ochwanowski z klasy 7 c za zajęcie III miejsca.

Wyróżnienia otrzymali:

• Oliver Stokowiec z klas 7a
  • Piotr Kargul z klasy 7a
  • Tomasz Tokarzewski z klasy 7 a.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do dalszego kształtowania swoich ortograficznych umiejętności.