Warsztaty literacko-plastyczne

16 września w bibliotece szkolnej ruszyły warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów klas 1-3, które potrwają do końca września.

Ogólnym celem zajęć jest szerzenie i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, poprzez zapoznanie ich oraz wdrażanie w świat literatury i czytania książek. Zajęcia literackie połączone z pracą plastyczną umożliwiają rozwijanie ukrytego potencjału dzieci, stwarzają możliwość twórczej i dobrej zabawy, a także rozwijają u dzieci kreatywność, pobudzają wyobraźnie i odkrywają talenty. Podczas warsztatów literacko-plastycznych dzieci mają możliwość uwolnić swoje nieograniczone fantazje i przelać je na papier.

Przewodnim dziełem literackim warsztatów będą wiersze Juliana Tuwima. Poety, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej.

Uczniowie wspólnie z nauczycielem czytają oraz interpretują wybrane wiersze Juliana Tuwima. W drugiej części spotkania zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej do jednego, dowolnie wybranego i omówionego wcześniej wiersza. Technika oraz wykonanie pracy są dowolne i zależą od inwencji twórczej dziecka. Efektem twórczego szaleństwa z pewnością będzie powstanie oryginalnych, wyjątkowych i nieszablonowych prac małych artystów.