Akcja – „Pierwszaki- zdrowo i bezpiecznie do szkoły”

4 października nasze pierwszaki wraz z wychowawczyniami- panią Zofią Młyńską i panią Dorotą Parzniewską odwiedziły Galerię Korona w Kielcach i uczestniczyły w wyjątkowej lekcji. Głównym celem spotkania było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia. Policjanci przypominali dzieciom o noszeniu odblasków oraz utrwalali najważniejsze zasady ruchu drogowego. Na spotkaniu z pierwszakami nie zabrakło przedstawicieli straży pożarnej oraz lekarzy ze szpitalika dziecięcego. Dzieciom cały czas towarzyszył jeż Edek, Czarownica z Bałtowa oraz Dinozaur Dino, którzy razem z dziećmi świetnie się bawili. Wyjątkową lekcję zakończyła klasówka. Przedstawiciele klas pierwszych odpowiadali na pytania zadawane przez policję, lekarzy i strażaków. Wszyscy odpowiedzieli na szóstkę. Na zakończenie zabawy dzieci otrzymały zaproszenie do Multikina na bajkę. Pierwszaki odwiedziły też bawialnię, gdzie były robione zdjęcia, które ukażą się w grudniu w specjalnym dodatku „Echa Dnia”- „Pierwszaki”.