Akcja „Szkoła Pamięta”

Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy wzięła udział w akcji „Szkoła Pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby i palili znicze. Wspominali bliskich zmarłych, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski oraz osoby ważne dla naszej lokalnej wspólnoty.

Uczniowie z naszej Szkoły odwiedziły m. in. pomnik ks. Piotra Ściegiennego znajdujący się na tutejszym cmentarzu, pomnik poświęcony ofiarom zamachów terrorystycznych „Homo homini” w Kielcach, groby żołnierzy znajdujących się na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach oraz groby poległych walczących znajdujące się w pobliskich lasach.