Andrzejkowe szaleństwa

Na tydzień uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przenieśli się w świat fantazji i marzeń, gdzie każdy mógł powróżyć sobie co czeka go w nadchodzącym czasie.

Tydzień Andrzejkowych szaleństw w bibliotece szkolnej

Od 25 do 29 listopada w bibliotece szkolnej odbył się tydzień andrzejkowych zabaw dla uczniów naszej szkoły. Na początku spotkania uczniowie wysłuchali krótkiej historii oraz zostali zapoznani z andrzejkowymi tradycjami i zwyczajami związanymi z tym świętem. Uczestnicy zabaw poprzez wróżby mogli między innymi dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, co spotka ich w najbliższym czasie, lub dowiedzieć się trochę informacji o sobie samych i jakimi są osobami na przykładzie daty urodzenia, czy kart. „Wróżki” p. Magda i p. Agata przelewały wosk, który uruchomił wyobraźnię naszych uczniów. Na postawie cienia padającego z kształtu przelanego wosku na ścianę uczniowie odgadywali przeróżne postacie i figury, która każda coś oznaczała i wróżyła dla każdego coś innego.

Łączenie świata realnego ze światem magii dostarczył wiele uśmiechu i dobrego humoru nie tylko dla dzieci , ale także dla nauczycieli oraz rodziców, którzy chętnie brali udział w zabawie.