Biwak zuchów

17.02.2017r. Szkoła Podstawowa w Bilczy zmieniła się w wioskę indiańską. Zuchy z gromady „Apacze” i „Leśne duszki” uczestniczyły w biwaku –„Noc z Indianami”. Dzieci na początku biwaku zostały przywitane przez przebrane za Indianki druhny, Magdalenę Ramiączek, Dorotę Parzniewską oraz panią Renatę Kot. Druhny wraz z zuchami postanowiły zamienić miejsce biwaku w prawdziwą wesołą wioskę indiańską. Dzieci miały możliwość poznać zwyczaje Indian: gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli, jak się porozumiewali . Każdy zuch wybrał sobie indiańskie imię, była min: Biała Wilczyca, Cichy Wiatr, Dzika Stokrotka, Tęczowa Zorza, Długie Pióro, Dziki Mustang, Szybka Pantera i wiele innych. Wieczorem odwiedził zuchy specjalny gość- druh Lucjan Pietrzczyk, który opowiedział dzieciom o znaczeniu ognia w życiu ludzi. Na zakończenie pierwszego dnia biwaku wyznaczone zuchy przyjęły Obietnicę Zuchową.

Bardzo dziękujemy Pani Renacie Kot za pomoc podczas naszego biwaku.