“Certyfikaty Bezpieczeństwa”

11 lutego nasza szkoła otrzymała „Certyfikat bezpieczeństwa”. Certyfikat przyznawany jest przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Wojewodę Świętokrzyskiego w ramach programu profilaktyczno-prewencyjnego “Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny i TY”. Ważnym elementem tego programu jest zwrócenie uwagi uczniów na czas wolny spędzany poza domem lub szkołą, w szkole oraz w ruchu drogowym. Poziom bezpieczeństwa w naszej szkole oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Wojewody Świętokrzyskiego, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. Podczas realizacji programu odbyło się wiele różnych spotkań i przedstawień. Przeprowadzono atrakcyjne zajęcia, pogadanki, warsztaty, konkursy, turnieje czy akcje; min: „Mówię nie wszystkiemu co złe”; wypadki na drogach porozmawiajmy ; konkursy plastyczne- „Bezpieczna droga”; „Bezpieczne zabawy na wsi”; Bezpieczeństwo i rozwaga tego od Ciebie każdy wymaga; Zajęcia Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla nauczycieli ; spotkania z policjantami; Ratujemy i uczymy się ratować- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej- program dla dzieci; Gminne Konkursy Komunikacyjne ; Turniej wiedzy Pożarniczej; spotkanie nauczycieli z przedstawicielami Policji Wydziału do Spraw Przestępczości Nieletnich KWP w Kielcach; Spotkania z przedstawicielami Straży Gminnej ; Warsztaty „Młodzieżowy Ambasador Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego; Spotkania z policjantami – zagrożenia w Internecie. Certyfikat odebrała pani dyrektor Urszula Wróblewska. Zaproszeni goście podziwiali występy artystyczne zuchów, Marceliny Ramiączek i Pauliny Skrzypek oraz taniec zespołu TAKT, prowadzonego przez panią Małgorzatę Molendę.