Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku w styczniu dzieci wyrażają swoją wdzięczność swoim babciom i dziadziusiom. Dziękują im za miłość, troskę i opiekę, a nade wszystko za pomoc w wychowaniu, poświęcony czas, cierpliwość i wszelkie smakowite dania przygotowane przez kochane babcie. Dzieci z naszej szkoły z klas IIB i IIIA postanowiły uczcić to święto w szczególny sposób. Pod opieką pani katechetki Renaty Kot i swojej wychowawczyni pani Zofii Młyńskiej uczniowie udali się do Zakładu Opiekuńczego i Rehabilitacyjnego w Bilczy przy ulicy Osikowej. Dzieci dobrze wiedzą, że mieszkają tam ludzie w podeszłym wieku, chorzy i niepełnosprawni. Właśnie dla nich zaprezentowali się w programie słowno-muzycznym Idziemy do Bożej Dzieciny, składamy dary i wesoło kolędujemy. Pensjonariusze byli zachwyceni występami dzieci , gromkie brawa co chwilę dawały wyraz zadowoleniu. Na koniec pojawiły się nawet łzy wzruszenia. Podobnie było podczas występu dzieci dla szerokiej publiczności całej wspólnoty parafialnej w Kościele świętego Kazimierza w Bilczy. Program opracowała pani katechetka Renata Kot.