Dzień Chłopaka w klasie 3b

2 października z okazji Dnia Chłopaka i w ramach poznawania pracy ludzi różnych zawodów, uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawczyni Zofii Młyńskiej i mamy jednej z uczennic – Leny, wyjechali do Pizzerii Dominium w Kielcach. Udział w prezentacji i warsztatach umożliwił poznanie poszczególnych etapów przygotowania pizzy opartej na tradycyjnej, włoskiej recepturze. Uczniowie dowiedzieli się, jak nazywa się czapka pizzera, poznali historię włoskiej pizzy. Pizzeria to idealne miejsce do rozwijania kreatywności i twórczości, a także uwrażliwienia na właściwe zachowanie się i kulturalny sposób spożywania posiłków. Klasa została podzielona na trzy grupy. Każda grupa przygotowywała pizzę według własnego pomysłu, wybierając ulubione składniki. Własnoręcznie wykonane przez dzieci pizze zostały upieczone w piecu, po czym nastąpiła wspólna degustacja. Chłopcy byli bardzo zadowoleni z przygotowanej przez dziewczynki i rodziców niespodzianki z okazji ich święta. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.