Dzień Nauczyciela

13 października 2021r. w środę odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień ten zwany również Dniem Nauczyciela świętowany jest 14 października i jest on wyrazem wdzięczności za trud oraz serce jakie nauczyciele wkładają w wykonywanie swojego zarówno zawodu, jak i pasji. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która ciepłymi słowami przywitała wszystkich zebranych.

Pan Burmistrz Miasta i Gminy Morawica podczas swojego wystąpienia wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest rola nauczyciela w życiu każdego ucznia, nie tylko ta doraźna, ale przede wszystkim to, że procentuje w przyszłości. Uczniowie po ukończeniu szkoły korzystają z wiedzy, umiejętności oraz postaw jakie zaszczepili w nich nauczyciele podczas nauki w szkole. To praca zarówno nauczycieli jak i pracowników szkoły sprawia, że uczniowie, będąc już dorosłymi ludźmi często wracają myślami do lat szkolnych wspominając różne anegdoty związane z poszczególnymi lekcjami, czy osobami z czasów szkolnych. I właśnie za tą postawę, otwartą na potrzeby uczniów, energię oraz zaangażowanie, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wyróżniła tych, którzy szczególnie wykazali się w pracy dydaktyczno-wychowawczej, i którzy codzienną pracą przykładają się do prawidłowego funkcjonowania szkoły. Ciepłe słowa popłynęły również od Pani Honoraty Kiczor, która w imieniu Rady Rodziców, złożyła Pani Dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły podziękowani za owocną i pomyślną współpracę, przekazując kosz prezentowy, jako dowód wdzięczności.

Całą uroczystość ozdobiły występy naszych uczniów, którzy pod przewodnictwem Pań: Moniki Wiech-Piazdeckiej, Marceliny Glonek oraz Anny Ślusarz, przygotowali część artystyczną, podczas której recytowali, śpiewali, grali na instrumentach, ale przede wszystkim pokazali, jak wspaniałymi są artystami. Pełnymi pasji i zaangażowania.

Całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły życzymy dalszych sukcesów i zadowolenia z pracy, a wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!