Dzień Ziemi w gimnazjum „W kierunku natury – bez smogu”

Uroczyste obchody Dnia Ziemi w gimnazjum odbyły się 26.04.2017r. Przebiegały pod hasłem ,,W kierunku natury – bez smogu”. Poświęcone zostały problemom ochrony różnorodności biologicznej w dobie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem dokuczającego nam smogu. Uczniowie rywalizowali o tytuł klasy ekologicznej tego roku szkolnego uczestnicząc w przygotowanych dla nich konkurencjach wynikających z programu Turnieju Ekologicznego. Prezentowali hasła tematycznie związane ze świętem Ziemi, stroje i scenki przybliżające zjawisko smogu i niebezpieczeństwa z nim związane. Gimnazjalistów zainteresowały również konkursy sprawdzające znajomość roślin i zwierząt chronionych, często zagrożonych wyginięciem oraz parków narodowych położonych na terenie naszego kraju. Na koniec podliczono zebrane punkty i poznano zwycięzców. Klasą ekologiczną została II b, drugie miejsce zdobyła klasa III c , a trzecie przypadło klasie III b. Nagrodzono ich dyplomami i słodyczami. Przyznano również wyróżnienia w konkursach ekologicznych , które odbywały się na terenie gimnazjum w ramach przygotowania do obchodów Dnia Ziemi. Lekcja ekologii na wesoło była interesującym przedsięwzięciem, które mamy nadzieję zaowocuje kształtowaniem dojrzałych i świadomych postaw służących dobru naszej planety.