Dzień ziemi

Dni Ziemi to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że zasoby przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń… Szczególną uwagę zwracamy w tym roku na temat związany z tegorocznym hasłem obchodów – “Palący Temat – Niska Emisja!”. Obchody Szkolnego Dnia Ziemi w naszej szkole są tradycją. W ramach tego projektu klasy IV – VI zaproszono do Turnieju Ekologicznego i do udziału w konkursach. Każda klasa przygotowała się do:
1. Konkurencji plastycznej – plakat promujący życie Ziemian w czystym środowisku i powietrzu bez emisji szkodliwych pyłów i gazów
2. Przygotowania zestawu 5 przedmiotów, które mogą być zaprezentowane gościom z innej planety – przedstawiciel klasy wyjaśnił, dlaczego wybrał takie właśnie rzeczy
3. Znalezienia przedmiotów koloru zielonego – zbierała cała klasa
4. Wyszukania przynajmniej 3 rzeczy w przyrodzie, które tworzą pewną całość np. element drzewa (szyszka, kora, igły) Wszystkie konkurencje podlegały punktacji. Dobrej zabawa podczas wspólnej pracy i wspaniała rywalizacja podczas Turnieju sprawiły, że atrakcyjnie spędziliśmy czas. Wszyscy otrzymali słodkie nagrody. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klasy IVa, którzy zaprezentowali przedstawienie – „Dzień Młodego Ekologa”, w którym zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie pod postaciami leśnych zwierząt przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji.
Przepiękne stroje przygotowane przez uczniów i rodziców wszystkim bardzo się podobały.