Egzamin gimnazjalny

W dniach 18-20 kwietnia bieżącego roku, 63 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminów gimnazjalnych.

Jak co roku w pierwszym dniu egzaminu gimnazjaliści zmagali się z zadaniami z historii, WOS-u i języka polskiego. Mimo oczekiwań uczniów na teście nie pojawiła się rozprawka, ale charakterystyka.

Z kolei 19 kwietnia o godzinie 9: OO rozpoczął się egzamin z biologii, chemii, fizyki i geografii. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie rozpoczął się, trwający 90 minut test z matematyki.

W trzecim dniu egzaminu gimnazjaliści rozwiązywali test z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jeden uczeń pisał egzamin z języka niemieckiego.

Jak zwykle opinie uczniów na temat egzaminu były podzielne. Niewątpliwie jednak każdy z nich był dumny z siebie i pracy, jaką włożył w rozwiązanie zadań testowych. Zmagania gimnazjalistów obserwował pan Damian Wożniak, egzaminy odbywały się w trzech salach. Całość egzaminu przebiegała zgodnie z procedurami, o co zadbali przewodniczący komisji.