Egzamin na kartę rowerową

Odbył się w naszej szkole 6 czerwca i składał się z dwóch części.

Sprawdzenie wiadomości odbyło się w formie pisemnej i polegało na rozwiązaniu testu, składającego się z 25 pytań. Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym. Warunkiem dopuszczenia do część praktycznej było zaliczenie testu w 80 %, czyli udzielenie 20 poprawnych odpowiedzi.

Egzamin praktyczny został przeprowadzony na przyszkolnym miasteczku ruchu. Ocenie podlegało: – pozycja kierującego na pojeździe,

• upewnienie się o możliwości jazdy,
  • płynne ruszanie z miejsca,
  • sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,
  • stosowanie się do znaków,
  • hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Aby zaliczyć tę część egzaminu należało w 90 % poprawnie wykonać poszczególne zadania.

Z przyjemnością informujemy, iż 24 uczniów zdało pozytywnie egzamin i za kilka dni otrzyma dokument, potwierdzający zdobyte uprawnienia. Uczniów, którzy mieli mniej szczęścia zapraszamy za rok.