Egzamin Ósmoklasisty

W czwartek 27 maja 2021r. 65 uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy wraz z zakończeniem pracy z arkuszem z języka obcego zakończyli egzamin ósmoklasisty, który trwał 3 dni.

We wtorek 25 maja, uczniowie rozpoczęli egzaminy pracując nad arkuszem z języka polskiego, gdzie musieli wykazać się wiedzą ze znajomości lektury „Pan Tadeusz”. Następnie ich zadaniem było napisanie rozprawki, gdzie w pierwszym temacie należało rozważyć, czy w trudnych sytuacjach można poznać samego siebie, a drugi temat dotyczył opowiadania o bohaterze wybranej lektury, który znalazł się w naszych czasach. Należało napisać o wspólnej przygodzie, w której wybrany bohater otrzymuje tytuł przyjaciela mądrości.

W kolejnym dniu 26 maja nasi uczniowie zmierzyli się z królową nauk i rozwiązywali zadania z matematyki. Jak mówią sami uczniowie, zadania nie były łatwe, zarówno te zamknięte, jak i otwarte.

W trzecim dniu egzaminów uczniowie wykazali się znajomością języka obcego. W naszej szkole uczniowie w zależności od ich wyboru, zdawali język angielski oraz niemiecki.

Po opuszczeniu sali egzaminacyjnej i zakończeniu egzaminów wszyscy uczniowie odetchnęli z ulgą i nadzieją na dobre wyniki.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy wysokich wyników z egzaminu oraz dalszych sukcesów w nowej wybranej przez siebie szkole.

POWODZENIA!