Festiwal projektów gimnazjalnych

21 marca uczniowie klas II mieli możliwość zaprezentowania dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz kolegom i koleżankom z klas pierwszych efektów swojej trzymiesięcznej pracy, w tym bowiem dniu odbył się FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH. W roku szkolnym 2015/2016 zrealizowaliśmy następujące projekty:

1. ,,Poradnik efektywnego uczenia się – czyli jak się uczyć”
    Opiekun projektu: Kamila Mazur
  2. ,,Ciekawe doświadczenia chemiczne dla gimnazjalistów”
    Opiekun projektu: Angelika Kamizela
  3. ,,Tworzymy gazetkę uczniowską w języku angielskim”
    Opiekun projektu: Aleksandra Zawadzka
  4. ,,Jak zorganizować Szkolny Dzień Zmagań Matematycznych?”
    Opiekunowie projektu: Grażyna Kosno–Mazur, Kamila Dlugosz-Szałapska
  5. ,,Jak zorganizować turniej piłki ręcznej dla zespołów z województwa świętokrzyskiego?
    Opiekun projektu: Agata Osman
  6. ,,Jak zorganizować rozgrywki w piłkę siatkową? TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH – FERIE 2016″
    Opiekun projektu: Maciej Ściga
  7. ,, Książka najlepszym przyjacielem dziecka! Jak zachęcić młodsze dzieci do czytania?”
    Opiekun projektu: Irena Zawadzka
  8. ,,Dlaczego Niemcy są atrakcyjnym krajem?”.
    Opiekun projektu: Monika Wiech- Piazdecka
  9. ,,Jak promować szkołę w środowisku lokalnym?”
    Opiekun projektu: Leszek Pałka

Formy przedstawienia efektów pracy gimnazjalistów były różnorodne – mogliśmy obejrzeć interesujące prezentacje multimedialne, filmy nagrane przez uczniów czy plakaty.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Urszula Wróblewska podziękowała uczniom klas drugich oraz ich opiekunom za zaangażowanie podczas realizacji zadań oraz koordynatorowi – pani Irenie Zawadzkiej za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie Festiwalu Projektów.