GIMNAZJALIŚCI DZIECIOM

Z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2018 roku zespół teatralny pod kierunkiem p. I. Zawadzkiej i p. M. Kaszni dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego przygotował niezwykłe przedstawienie oparte na motywach baśni braci Grimm, a zatytułowane „Jaś i Małgosia”.

W przedstawieniu wykorzystano ręcznie robione niezwykłe elementy dekoracji, ciekawe podkłady muzyczne oraz zabawnie zredagowany scenariusz, w którym złe czarownice okazują się przebierańcami robiącymi psikusy zagubionym dzieciom. Zebrana publiczność z zapartym tchem oglądała losy Jasa i Małgosi, zaś młodzi aktorzy w niezwykle profesjonalny sposób wcielili się w swoje role. Aktorzy w czasie spektaklu nawiązywali kontakt z zebranymi dziećmi włączając ich do wspólnej zabawy. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas II gimnazjum.

Obsada:

Jaś – Slavko Asenov
Małgosia – Natalia Toś
Narrator I, mama –Zuzanna Wylazowska
Narrator II, kot- Gabriela Kasznia
Wiewiórka – Nikola Prokopiuk
Tata- Szymon Węgliński
Drwal 1- Bartłomiej Bąk
Drwal 2 – Bartosz Zawadzki
Czarownica 1 – Amelia Zacharska
Czarownica 2- Julia Prędota
Czarownica 3 – Aleksandra Michalczyk
Czarownica 4 – Gabriela Barwinek

Dekoracja i rekwizyty: Martyna Zatorska, Katarzyna Pala, Amelia Zacharska, Oliwia Saxton
Muzyka i dźwięk: Wiktor Dziedzic.