Gminne Warsztaty Ekologiczne „Moda na ekologię”

12.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Bilczy już po raz 19 odbyły się Gminne Warsztaty Ekologiczne pod hasłem ,,Moda na ekologię”. Zgodnie z myślą przewodnią obchodów Dnia Ziemi w kwietniu szczególną uwagę poświeciliśmy zagadnieniom właściwej segregacji odpadów i ochrony planety przed odpadami z plastiku.

12.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Bilczy już po raz 19 odbyły się Gminne Warsztaty Ekologiczne pod hasłem ,,Moda na ekologię”. Zgodnie z myślą przewodnią obchodów Dnia Ziemi w kwietniu szczególną uwagę poświeciliśmy zagadnieniom właściwej segregacji odpadów i ochrony planety przed odpadami z plastiku. W programie zajęć znalazły się 3 sesje warsztatowe, podczas których uczniowie z gimnazjów gminy Morawica pracowali zespołowo nad problemem , Góra śmieci” metodą metaplanu , ulotki informacyjnej o szkodliwości spalania śmieci dla zdrowia i środowiska oraz plakatem zapoznającym odbiorców z zasadami bezpiecznej segregacji odpadów. Na koniec uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną rozwiązując test przygotowany z wykorzystaniem techniki informacyjnej. Efekty pracy warsztatowej mogliśmy obejrzeć na szkolnym korytarzu w postaci ekologicznej gazetki. Uczestnicy tegorocznego spotkania wraz z opiekunami otrzymali pamiątkowe dyplomy i albumy do szkolnych zbiorów. Warsztaty ekologiczne przygotowały i prowadziły panie: Edyta Wierzbicka i Kamila Mazur.