Gminne Warsztaty Ekologiczne pod hasłem ,,W kierunku natury- bez smogu”

06.06.2017r. w naszej szkole już po raz osiemnasty odbyły się Gminne Warsztaty Ekologiczne pod hasłem ,,W kierunku natury – bez smogu”. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli uczniów z gimnazjów gminy Morawica. Młodzież pracowała w grupach nad zagadnieniami dotyczącymi bioróżnorodności i jej ochrony przed niebezpieczeństwami ze strony naszej cywilizacji.

06.06.2017r. w naszej szkole już po raz osiemnasty odbyły się Gminne Warsztaty Ekologiczne pod hasłem ,,W kierunku natury – bez smogu”. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli uczniów z gimnazjów gminy Morawica. Młodzież pracowała w grupach nad zagadnieniami dotyczącymi bioróżnorodności i jej ochrony przed niebezpieczeństwami ze strony naszej cywilizacji. Uczniowie tworzyli barwne prace korzystając z własnej wiedzy, fachowej literatury i Internetu. Projektowali plakaty nawołujące do ochrony Ziemi przed globalnym zagrożeniem związanym z zanieczyszczeniem środowiska, niszczeniem naturalnych siedlisk wielu gatunków i coraz częściej wszechobecnego smogu. Zajęcia warsztatowe urozmaiciły gry dydaktyczne poświęcone różnorodnym formom ochrony przyrody. Gimnazjaliści kolejny raz mieli okazję wspólnymi siłami wypracować wnioski i przykładowe rozwiązania służące przyjaznemu zi ekologicznemu funkcjonowaniu ludzi na Ziemi i korzystaniu z jej naturalnych dóbr. Miłym akcentem tegorocznych zajęć była wizyta Pana zastępcy Burmistrza miasta i gminy Morawica Marcina Dziewięckiego. Na ręce gościa złożono pisemne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu tego ekologicznego przedsięwzięcia. Warsztaty tradycyjnie odbyły się we współpracy p. Edyty Wierzbickiej i p. Kamili Mazur.