Gminne Warsztaty Ekologiczne

08.06.2016r. w naszej szkole już po raz siedemnasty odbyły się Gminne Warsztaty Ekologiczne pod hasłem ,, Palący temat- niska emisja”. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli uczniów z gimnazjów gminy Morawica.

08.06.2016r. w naszej szkole już po raz siedemnasty odbyły się Gminne Warsztaty Ekologiczne pod hasłem ,, Palący temat- niska emisja”. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli uczniów z gimnazjów gminy Morawica. Tradycyjnie młodzież pracowała w grupach nad zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza i skutków wywołanych niską emisją. Uczniowie tworzyli barwne prace korzystając z własnej wiedzy , fachowej literatury i Internetu. Projektowali plakaty nawołujące do ochrony naszej Ziemi przed globalnym zagrożeniem wynikającym z ocieplenia ,kwaśnych opadów i coraz częściej wszechobecnego smogu. Zajęcia warsztatowe urozmaiciły gry dydaktyczne i różnorodne testy przygotowane z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Gimnazjaliści kolejny raz mieli okazję wspólnymi siłami wypracować wnioski i przykładowe rozwiązania służące przyjaznemu i ekologicznemu funkcjonowaniu ludzi na Ziemi i korzystaniu z jej naturalnych dóbr. Warsztaty zostały przygotowane tradycyjnie przy współpracy p. E. Wierzbickiej i p. K. Mazur.