Innowacyjny program „ Z językiem angielskim za pan brat”

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I b i I c uczestniczą w programie innowacyjnym „Z językiem angielski za pan brat”. Innowacyjność programu polega na zawarciu w nim aspektu dwujęzyczności przy realizacji założeń edukacji wczesnoszkolnej w formie kształcenia zintegrowanego w klasach I-III szkoły podstawowej. Uczniowie każdego dnia poznają i utrwalają nowe słownictwo oraz zwroty w języku angielskim. Gry i zabawy sprawiają dzieciom radość, w których oprócz barier intelektualnych pokonują także barierę językową. Lekcje stały się dla uczniów bardziej urozmaicone i ciekawsze.

Wprowadzenie dwujęzyczności do edukacji wczesnoszkolnej wpływa na lepszy rozwój młodego człowieka. Dzieci, które uczą się komunikacji w języku polskim jak i w języku angielskim mają lepszą pamięć, lepiej rozwinięte struktury języka oraz większą koncentrację. Równocześnie zdobywają podwójną ilość wiedzy jak i umiejętności przydatnych w dalszym życiu. Ponadto nie mają żadnej bariery językowej. Nauka języka staje się nie tylko przedmiotem szkolnym, ale naturalnym sposobem poznawania świata.