Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych

Ręcznie robione, niepowtarzalne bombki, uśmiechnięte mikołaje, niebanalne choinki, stroiki na świąteczny stół, anioły, kartki, a także świąteczne pierniki to tylko niewielka część wyjątkowych ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców Szkoły Podstawowej
w Bilczy.

w Bilczy. Ozdoby były wyjątkowe, ponieważ każda z nich została wykonana ręcznie, przez co jest niepowtarzalna. Wszystko to cieszyło nasze oczy oraz kusiło do zakupów podczas Charytatywnego Kiermaszu Ozdób Bożonarodzeniowych w naszej szkole, który rozpoczął się 12 grudnia 2017r.
i trwał do końca tygodnia.

Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się jednak dużo wcześniej. Już od początku listopada dwanaścioro uczniów klas IIb i IIc gimnazjum pod kierunkiem p. Jadwigi Chorzępy i p. Aleksandry Machulskiej rozpoczęło realizację projektu gimnazjalnego „Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca – Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych”, którego głównym celem było podarowanie choćby odrobiny szczęścia tym, którym poskąpił go los. Uczniowie przygotowywali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, stroiki i upominki. Otrzymali również wsparcie wielu kolegów, nauczycieli i rodziców. W ten sposób zobaczyli jak ważna jest pomoc innym, nawet wówczas, gdy sami posiadamy niewiele.

Wszystkie, nawet te najmniejsze arcydzieła, cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas kiermaszu. Podziękowania kierujemy do osób, które zdecydowały się na zakup prac i swoją hojnością wsparły szkolne przedsięwzięcie. Pozyskane podczas kiermaszu środki finansowe zostaną wykorzystane na przygotowanie świątecznych paczek dla potrzebujących oraz wsparcie najuboższych uczniów naszej szkoły.

Składamy również ogromne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do przygotowania kiermaszu.