Klasa 3 b w Energetycznym Centrum Nauki

9 października uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawczyni Zofii Młyńskiej, pani Teresy Kasperek oraz mamy Wojtka udali się na wycieczkę edukacyjną do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których usłyszeli o Thomasie Edisonie, poznali historię wynalazku, który miał ogromny wpływ na rozwój ludzkości. Dowiedzieli się, jak długo świeciła pierwsza żarówka, jak jest zbudowana oraz dlaczego świeci. Dowiedzieli się również, jak domowym sposobem wykonać własną, prostą żarówkę. Każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą swoją pracę do domu. Zajęcia warsztatowe połączone były ze zwiedzaniem wystawy i samodzielnym korzystaniu (pod okiem opiekunów) z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do bezpiecznego eksperymentowania. Każde urządzenie posiada instrukcję wykonania doświadczenia, z którą należało zapoznać się, przed przystąpieniem do naukowej zabawy. Na koniec uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący energii w przyrodzie.

W tym dniu uczniowie przeżyli prawdziwą przygodę! Była to bardzo interesująca i udana wycieczka.