Klasowe spotkania wigilijne

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie dzielili się opłatkiem, śpiewali piękne polskie kolędy. Dzięki pomocy rodziców dzieci kosztowały tradycyjne potrawy podawane na stół wigilijny. O godzinie 9:30 grono pedagogiczne i cała brać uczniowska zebrała się w hali sportowej. Uczniowie z klasy IIIA wystawili przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem. To była prawdziwa uczta duchowa, pełna niezapomnianych wrażeń. Dzieci pięknie odegrały swoje role prezentując talenty aktorskie. Podziwialiśmy aniołów, którzy zwiastowali pasterzom radosną nowinę o przyjściu na świat tak długo oczekiwanego Zbawiciela. Widzieliśmy trzech Mędrców ze Wschodu idących za gwiazdą. Nad całym występem czuwała pani katechetka Renata Kot i pani Ewa Jaros. Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Ślusarz z zespołem wokalnym oraz solistami ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zuchy pod opieka pani Doroty Parzniewskiej i pani Magdaleny Ramiączek zaprezentowały pastorałki. Na zakończenie dyrekcja złożyła zebranym życzenia świąteczne. Szczególne podziękowania za ogromną pomoc i zaangażowanie kierujemy do Rodziców uczniów z klasy IIIA.

Blask wigilijnej świecy kupionej w kościele,
za oknem biały puch podwórko wyściele.
Na niebie gwiazda świeci coraz jaśniej,
siadamy do wigilii ,tak lubię najbardziej!
Babcia do pierogów schowa złote grosze,
barszczyk pachnie, karp gotowy, ja prezenty noszę.
Ta kolacja jest jedyna, ku rodzinie cześć!
Choć przeżyłem ich niewiele, a pamiętam może 6.
To życzenia do Boga wysyłam ukradkiem,
byśmy za rok w takim składzie łamali się opłatkiem.