Kolejny festiwal projektów gimnazjalnych

Podsumowanie projektów gimnazjalnych odbyło się 21.03. 2017 r. i zostało publicznie zaprezentowane uczniom klas I i II, nauczycielom oraz dyrekcji szkoły. W tym roku szkolnym realizowaliśmy 10 projektów:

1. Miara czasu na przestrzeni wieków. – opiekunowie projektu: Grażyna Kosno–Mazur, Kamila Dlugosz-Szałapska
  2. Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca – KIERMASZ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH. – opiekunowie projektu: Jadwiga Chorzępa, Aleksandra Machulska
  3. Zielona apteka natury – czy rośliny leczą? – opiekun projektu: Kamila Mazur
  4. Zagrożenia w sieci – opiekun projektu: Leszek Pałka
  5. Jak zorganizować międzyklasowy turniej w piłkę siatkową? – opiekun projektu: Maciej Ściga
  6. Wystawiamy ,,Kopciuszka” w j. niemieckim. – opiekun projektu: Monika Wiech- Piazdecka
  7. Magia w kuchni – domowe laboratorium. – opiekun projektu: Edyta Wierzbicka
  8. ,,Opowieść wigilijna” na deskach szkolnego teatru. – opiekunowie projektu: Martyna Kasznia, Irena Zawadzka
  9. Fizyka zabawek – opiekun projektu: Milena Chmiel
  10. Jak zwiększyć popularność piłki ręcznej wśród społeczności lokalnej?

– opiekun projektu: Agata Kabała; prezentacja tego projektu odbędzie się w kwietniu, kiedy zostaną zorganizowane zawody.
Koordynatorem projektów była p. Irena Zawadzka.

Projekty zostały przedstawione w bardzo różnych formach – mogliśmy podziwiać inscenizacje i doświadczenia, obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne, wywiady czy filmy.

Na zakończenie spotkania pani wicedyrektor Maria Sarnat pogratulowała uczniom klas drugich oraz opiekunom wspaniałych pomysłów. Wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie klas pierwszych również staną na wysokości zadania i zaprezentują równie ciekawe projekty.