Komunia święta 2018

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Uczniowie z klas trzecich szkoły podstawowej czekali na niego bardzo długo. Wreszcie nadszedł 20 maja i po raz pierwszy 64 dzieci w pełni uczestniczyło w ofierze Mszy Świętej. Wyczekiwany Gość pod postacią Świętej Hostii przyszedł, aby zamieszkać w sercach dzieci. Pani katechetka Renata Kot pięknie przygotowała dzieci do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyły Panie Dyrektor Urszula Wróblewska, Pani Marzena Pucińska, wychowawczynie: Pani Magdalena Ramiączek, Jolanta Kwiecień-Pacierz, Teresa Górecka, Barbara Węgrzyn, pani katechetka Ewa Jaros. W Białym Tygodniu 23 maja dzieci wraz w rodzicami i nauczycielami udały się na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie –Łagiewnikach. Dzieci wraz z rodzicami, Panią Dyrektor Urszulą Wróblewską, Księdzem Proboszczem Markiem Mrugałą , z paniami wychowawczyniami i katechetkami uczestniczyły w uroczystej Eucharystii specjalnie odprawianej dla grup komunijnych. Następnie zwiedzaliśmy Sanktuarium, modliliśmy się przy relikwiach Świętej siostry Faustyny apostołki Bożego Miłosierdzia. Wielką frajdą dla dzieci był wjazd na taras widokowy ponad 40 metrów nad ziemią, skąd podziwialiśmy piękna panoramę Krakowa. Zwiedzaliśmy również Centrum Świętego Jana Pawła II oraz muzeum poświęcone Ojcu Świętemu. Na Starym Mieście dzieci zakupiły pamiątki. Każde dziecko i nauczyciel otrzymało od pani Dyrektor pamiątkowy prezent. Od Księdza Proboszcza wszyscy dostali obrazki z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego.