Konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” część I

Celem jego jest, budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Został zorganizowany dzięki sieci sklepów „Biedronka”, od których otrzymaliśmy maskotki i książki. Dla uczniów przeznaczono także materiały motywacyjne: mini-albumy na naklejki, które inspirują do codziennego głośnego czytania. Jak twierdzą psychologowie, do wyrobienia nowego nawyku potrzebne jest powtarzanie działania przez co najmniej 21 dni, dlatego ideą albumu było zebranie przez dziecko 21 naklejek. Nauczyciel przyznawał naklejkę za: potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie. W każdej klasie biorącej udział w konkursie odbyło się losowanie „słodziaka”, wśród uczniów którzy oddali w terminie album z kompletem naklejek. Poniżej przedstawiamy szczęśliwych posiadaczy wylosowanych słodziaków:

1. Adrian Sander klasa II a
  2. Nikola Kalwat klasa II b