Konkurs „Kangur matematyczny 2012”

17 marca 2016r. o godz. 9.00 – jak co roku – odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny 2016″. Ogólnopolskim Organizatorem „Kangura” jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie wzięło udział 50 uczniów. Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch grupach. Pierwsza grupa to: „Żaczek”- klasa II oraz „Maluch” klasy III-IV, druga grupa to: „Beniamin” klasy V-VI , „Kadet” klasa II gimnazjum oraz „Junior” klasa III gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały komisje w składzie: pani Elżbieta Maciejewska, pani Magdalena Zapała i p. Dorota Parzniewska. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali od organizatorów upominki- łamigłówkę przestrzenną „Pentomino”. Wyniki konkursu poznamy pod koniec maja.