Królewna Śnieżka

Po raz drugi nauczyciele z Zespołu Szkół w Bilczy przygotowali swoim podopiecznym niespodziankę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Inscenizację pt. „Królewna Śnieżka” obejrzeli wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej i niektórych klas Gimnazjum. Dzieci z radością rozpoznawały swoich wychowawców i bardzo spontanicznie reagowały na pojawianie się kolejnej postaci w przedstawieniu. Niektórym występującym udało się tak świetnie ucharakteryzować, że tylko głos był rozpoznawalny dla słuchaczy. Najmłodsi byli bardzo dumni ze „swoich pań”.

Adaptację treści i scenografię przygotowała pani Magdalena Ramiączek a główną rolę Śnieżki zagrała pani Małgorzata Molenda. Pięć narratorek w osobach pań dyrektor: pani Urszuli Wróblewskiej, pani Marii Sarnat, pani Marzeny Pucińskiej oraz pani Anny Muszyńskiej i pani Ewy Jaros przybliżały treść baśni zasłuchanym widzom. Niezrównana w roli Wiedźmy była pani Anna Ślusarz, która głosem i ekspresją odtwarzanej postaci sprawiała, że niemalże fizycznie można było poczuć niepokój o zdrowie i życie Śnieżki.

Największym podziękowaniem były ogromne, nieustające brawa od widzów. Dzieci jeszcze długo wracały wspomnieniami do przeżytego spektaklu i ze zdziwieniem konfrontowały swoją wiedzę o odtwarzanej postaci z osobą wykonawcy.