Uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej brali udział w projekcie gimnazjalnym – ,,Książka najlepszym przyjacielem dziecka! Jak zachęcić młodsze dzieci do czytania?”, którego opiekunem była pani Irena Zawadzka. Celem projektu było: rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia, współpracy, sumienności oraz odpowiedzialności za podejmowane działania, zbadanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie nawyku czytania mi.in. poprzez cykliczne ,,Spotkania z książką” (głośne czytanie ulubionych utworów, wykonywanie ilustracji), przeprowadzenie konkursów: plastycznego, recytatorskiego i literackiego, pobudzanie wyobraźni dzieci i wzbogacanie ich słownictwa, zapewnienie emocjonalnego rozwoju dziecka poprzez kontakt z literaturą piękną, upowszechnianie czytelnictwa.

Zajęcia przygotowywały: Natalia Jasiński i Natalia Rokicka. W ramach projektu zostały zrealizowane następujące zadania: cykliczne ,,Spotkania z książką” – głośne czytanie ulubionych utworów – z podziałem na role, scenki dramowe, zabawy edukacyjne, konkurs recytatorski pt. ,,Mój ulubiony wiersz”, konkurs literacki – przygotowanie książeczki pt. „Moje święta Bożego Narodzenia”, konkurs plastyczny – wykonywanie ilustracji do przeczytanych książek.

Uczniowie klasy III bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach.

Bardzo dziękujemy!