Księżniczka na ziarnku grochu

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Gimnazjum im. k. P. Ściegiennego działający w Kole Teatralnym przygotowali inscenizację jednej z najbardziej znanych baśni pt.: „Księżniczka na ziarnku grochu”. Na swój występ zaprosili przedszkolaków z gryp: Smerfów, Skrzatów, Pszczółek, Biedroneczek i uczniów klas I-III.

Inscenizacja odbyła się 8 czerwca 2017r w sali 101. Mali widzowie byli zachwyceni występem swoich starszych kolegów, o czym świadczy skupienie i zainteresowanie, z jakim oglądali baśń oraz gromkie brawa.

W przedstawieniu wzięli udział:

1. Król – Kamila Rutkowska
  2. Królowa – Julia Gawęcka
  3. Książę – Slavko Asenov
  4. Ochmistrzyni – Dorota Kozak
  5. Paź – Julia Kasprzycka
  6. Księżniczka Srebrna Chmurka – Julia Giemza
  7. Księżniczka Marcepanu – Karolina Pazderska
  8. Księżniczka Pięciu Sosen – Alicja Wawrzeńczyk
  9. Księżniczka Wędrowniczka – Sara Banaczyk
  10. Księżniczka Zwinnonóżka – Sandra Stępień
  11. Pirlipatka – Anna Krzemińska
  12. Wróżka – Wiktoria Świetlak
  13. Panny służebne – Aleksandra Bieniek, Natalia Łapa, Marta Domagała, Julia Osman.

Scenografia: Aleksandra Bieniek, Natalia Łapa, Marta Domagała

Opracowanie muzyczne: Wiktor Dziedzic.

Opiekunowie: Irena Zawadzka, Martyna Kasznia.