Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny”

Dnia 21 marca 2019r. w odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur” w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”.

Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.

Dzień konkursu, “Dzień Kangura” stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki.

W naszej szkole udział w konkursie brali uczniowie kl.II w kategorii ŻACZEK, uczniowie kl.III i IV w kategorii MALUCH, uczniowie kl.V i VI w kategorii BENIAMIN oraz uczniowie kl.VII w kategorii KADET i uczniowie klas VIII i III gimnazjum w kategorii JUNIOR – łącznie 99 uczniów- to rekordowa liczba uczestników w tego typu konkursie, BRAWO!!!