Młodzi naukowcy z klasy 2 b

12 kwietnia uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Zofią Młyńską wyjechali na wycieczkę do MiniLab w Kielcach. Uczniowie w tym dniu mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Na samym początku ustalono zasady obowiązujące w laboratorium naukowym. Należy tu ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zachować szczególną ostrożność. Z dużym zainteresowaniem słuchali pani chemik – Pauliny Stańczyk, która opowiedziała o pracy naukowców i o sprzęcie jakiego używają. W czasie warsztatów, poprzez zabawę uczniowie docierali do wyjaśnienia różnych zjawisk, nabywali uniwersalnej zdolności krytycznego i twórczego myślenia, opartej na doświadczeniach laboratoryjnych i eksperymentach.