„Myślę, więc nie śmiecę” – 28 akcja sprzątania świata

Jak co roku nasza szkoła wzięła w niej udział. Każda klasa posprzątała przydzieloną część. Młodsze dzieci sprzątały szkołę, starsze teren wokół niej. W ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest wszędzie: w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu którym oddychamy a także w naszych ciałach. Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie, zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz wdrażając w życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskuj, odnawiaj).Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.